Profile

ashkan bafandeh

safarbato

Contact Details

safarbato

Bio

کشور زیبا و سرسبز مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد . این کشور  از دو بخش تشکیل شده که یکی را مالزی غربی نی نامند و این منطقه خود  مشتمل بر یازده ایالت و همین طور شهر کوالالامپور و دیگری را بخش شرقی می نامند که این منطقه شامل ایالات صباح و ساراواک و یک جزیره کوچک به نام لابوان در خارج از جزیره صباح است . مالزی به معنی مجمع الجزایر ملایو است و  پایتخت این کشور شهر کوآلالامپور نام دارد . گشور مالزی از شمال با تایلند و از جنوب با سنگاپور همسایه است و دو ایالت شرقی مالزی با جزیره کالیمانتان اندونزی هم مرز است .

مالزی 329758 کیلومتر مربع وسعت دارد و در نزدیکی خط استوا واقه شده است . پس تعجبی ندارد اگر بگوییم این سرزمین و به طور کلی تور مالزی سراسر سبز دارای آب و هوایی گرم و مرطوب و البته بارانی است .  

به گزارش سفر باتو ، میانگین دما در این کشور مابین بیست و یک الی سی و دو درجه سانتیگراد متغییر است و میزان بارش سالانه حدودا دویست و پنجاه  الی چهارصد میلی‌متر است . تایلند  دارای منابع طبیعی فراوانی است و در تولید کائوچو ، الوار ، قلع و روغن نخل پیشگام است .

به گزارش سفر باتو ، تور تایلند  بیش از سی میلیون نفر جمعیت دارد و این کشور اقوام و نژادهای مختلفی را در خود جای داده است . در گذشته تنها سه گروه از مردم مالزی در شبه جزیره مالایا زندگی می کردند. گروه نخست جنگل نشینان ( اورانگ اصلی ) بودند که شکارچی بودند و گروه دوم مردم ساحلی شبه جزیره ( اورانگ لائوت) نامیده می شدند و بالاخره گروه سوم که غالباً به ماهيگیری و کشاورزی مشغول بودند .